В момента има 77  гости и няма потребители и в сайта

Игрови-кадрови проблеми

Детайли

Стойчо Стоев

Млад състав

Дениз Соколов от гр. София показа общо 6 минути добавено време към 90-те минути на футболния мач между ПФК "Локомотив Пловдив 1926" АД и ПФК "Левски" АД - една

минута към първото полувреме и пет минути към второто. Обикновено продълженията се пораждат от игрови проблеми, а, когато играта се проточи с повече от две минути, това може да доведе до кадрови проблеми. В добавеното време след 90-те минути вратарят на Локомотив Плд Ясеин Ел Каруби получи жълт картон, защото може би нервнопаралитичният газ от бомбичките от агитката зад гърба му е предизвикала по-голяма чувствителност на нервите на гръбначния стълб и сблъсъкът със защитник на Левски Сф съвсем е сложил чертата на търпимостта, ето защо №16 на домакините лежа до изчакване на лекарска помощ, а после съдията Станислав Тодоров от гр. Шумен го наказа за бавене на играта. Каруби отпрати топката далеч на 100 метра, за да опровергае основанието на наказанието. След по-малко от миг главният съдия изгони Аймен Белаид от гостите, познат на домакините с разходките си без тениска на 8 декември след дербито, а сега явно №3 оспорваше съдийско решение, като по правило общуването по време на футболен мач е еднопосочно - от съдията към футболистите. Никой играч няма право да контестира съдийско решение.

Локомотив Пловдив привличат нов спонсор от Стара Загора и може би не е случайно, че Петър Хубчев гледа мача. Възможно е спонсорът да има претенции към акциите, а не е случайно, че разбира и от производство на боеприпаси. След 19 април /Велика Събота/ не е имало ексцесии - бомбоизхвърляния и други страховити действия от страна на агитката на Локомотив Пловдив. Нов познавач на отбранителните техники и технологии не означава непременно засилване на димната завеса. Факт е, че по време на първото полувреме агитката на Левски Сф хвърлиха три димки, а след гола на Бирсент Карагарен около 47-а минута поне петдесет газови изпълнения промениха атмосферата на Лаута.

Мартин Камбуров имаше няколко пропуска с удар с глава и неточни шутове. След това гостите пак изразходваха цветните си бомби. Ботев Плд имаха жълти димки, а Левски сиви и синкави.

След мача стана ясно, че Стойчо Стоев е заложил на младежкия дух на тима си, а Христо Бонев - на легендарността. Двете виждания за развитие на тимовете не противоречат. Димитър Велковски с №19 е най-младият локомотивец на терена. Стоев наблегна на Мики Орачев и Божидар Краев, които трябва да имат възможност да трупат актив.

Деветгодишен с екип на "Локомотив Плд" поздрави Ел Каруби с "The best goal-keeper". Момчето се учи, ама с този късен мач не е сигурно нервната му система дали ще издържи на предстоящия учебен режим от 15 септември. При обстоен психолого-педагогически поглед учениците под 16 години трябва да се движат с педагог и/или родител на такова опасно място. Не му трябват на детето електронни стратегически игри - гледа си бомбички на живо.

Локомотивци се раздадоха в мача и така заслужено спечелиха първата си победа от това футболно първенство. Минимална победа с гол на Бирсент Гарагарен от Асеновград /Горни Воден/, като младият мъж имаше просперираща атака още в първото полувреме, като мислеше да не я довършва сам, а да подаде на добре разположения в наказателното поле Мартин Камбуров. Около капитана на отбора имаше двама защитници, като единият го спъна, още преди да видят топката. Станислав Тодоров не видя ситуация за отсъждане на изпълнение на дузпа. Попитах адвокат Колев, който явно не пропуска футболен мач на Лаута, как вижда ситуацията в наказателното поле, при която Камбуров падна. Бившият собственик на ПФК "Локомотив Пловдив 1926" не откри нещо нередно в съдийското обсъждане. Според мен би трябвало съдията да избере или дузпа, или жълт картон. Очевидно беше, че Камбуров не е наранен, но в правилника няма изрично условие за груба игра на защитник при надеждна атака с нанесана травма на противников състезател, просто е казано, че защитник не може да спира просперираща атака в наказателното поле. Тогава какво може да прави защитника? При всяко положение такава дузпа не беше дадена на Камбуров.

В блоговете следете и за част от 140 снимки, които направих на стадион "Локомотив" на 23 август 2015 г.

Мария Чулова

ПФК "Черно море" победи ПФК "Локомотив - Пловдив" в 17 кръг на БФП на 28 ноември 2015 г.
По този начин Локомотив Пловдив остана на 7-о място в класирането с актив от 21 точки. Черно море е вече с 24 точки.

/0:1/ 7 мин. Гол. Даниел Георгиев пусна отдясно за непокрития във вратарското поле Курьор, който засече в близкия ъгъл за 0:1.

/0:2/ 39 мин. Гол, Станчев центрира фалцово отдясно за Бурабия, който притича между двама и отблизо засече в близкия ъгъл за 0:2.
41 мин. Китанов лови.
/1:2/ 57 мин. Балдовалиев получи в наказателното поле обърна се и стреля в горния ляв ъгъл за 1:2.
72 мин. Камбуров шутира ниско от линията на наказателното поле, Китанов изби и Карагарен не спря топката, а ритна извън очертанията на вратата, вместо просто да сложи крак на пътя на топката, за да се върне във вратата.
74 мин. Втори жълт картон и съответно червен за Стефан Станчев.
/1:3/ 90 +3 минути Мехди Бурабия реализира дузпа отсъдена за нарушение на Илиян Йорданов в наказателното поле на Локомотив срещу Еуженио, при изключително спорна ситуация, която не изискваше изпълнение на пряк свободен удар.
На конференцията се явиха Никола Спасов и Петър Пашев. Първо се изказа старши треньорът на ПФК "Черно море" - Варна. Той определи двете полувремена за коренно различни. Ключовата му реплика е: "Качеството е моментно състояние". Ето цитати от Никола Спасов, когото следваха и журналисти от Варна.

„Честно казано, не очаквах да поведем така лесно в резултата, после стояхме добре на терена, но не можахме да сторим същото през втората част. След почивката загубихме свежестта си и затова получихме гол, след това и направените две смени нещата се пооправиха за отбора. Стабилизирахме се в средата на терена, но не можахме да се изнесем напред и да се справим с натиска на Локомотив”, каза той.

„Заслужено победихме, но в някои моменти имахме късмет, какъвто ни липсваше в предните мачове. Днес вкарахме голове, а това е важно, за да побеждаваме. Мисля, че мачът бе интересен, имаше много емоции и положения пред двете врати”, добави Никола Спасов.
Петър Пашев беше изумен как така единият отбор владее топката, създава положения, които изпуска, а другият от няколко ситуации и помощ на съдията реализира три гола и взе три точки.
Мачът с резултат 1:3 от 28 ноември 2015 г. остава  следа от неприятни контузии от страна на черно-белите. Още на загрявката Кирил Котев почувства болки в абдукторите и бе изваден от стартовия състав. На негово място титуляр започна Игнат Дишлиев, който обаче получи тежка травма още през първото полувреме.
Дишлиев е със скъсана връзка на коляното – на същото място, на което беше опериран преди време и заради което се възстановяваше повече от половин година, по данни от екипа на ПФК "Локомотив Пловдив".
Мартин Камбуров получи лекарска помощ по време на една от контра-атаките. Теренът беше мокър и това доведе до промяна на цветовете на екипите, когато футболистите падаха,  особено пред вратата.

В 18-ата минута мачът приключи и за Йоан Ласиман, който скъса мускулни влакна на бедрото.

Накуцвайки, напусна и Дани Кики, който в първото полувреме беше захванат от противников играч, когато оспорваше съдийско решение. По-късно получи удар от футболист на "Черно море".

Локо създаде доста положения през целия мач, но фрапантни пропуски от 3-4 метра направиха Дани Кики и Илиян Йорданов. Слаби и неточни ритания имаха и други футболисти.

Черно море доигра двубоя с 10 души, след като Станчев беше изгонен за втори жълт картон в 76-ата минута.

Стартовите състави според сайта на "Локомотив - Пловдив" бяха:

Локо (Пд): Ясин Ел Харуби, Крум Стоянов, Игнат Дишлиев (31- Георги Вълчев), Александър Тунчев, Христо Стамов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Дани Кики (59- Бирсент Карагарен), Илиян Йорданов, Йоан Ласиман (18- Зоран Балдовалиев), Мартин Камбуров (к)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Георгиев (73- Живко Петков), Станчев, Педро Еуженио, Траян Траянов, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Мехди Бурабия, Марк Клок (63- Стенио), Матиас Курьор, Симеон Райков (63- Еуженио).