Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Образование

Образование 9 years 9 months ago #40

  • Sladuna
  • Sladuna's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Mariya
  • Posts: 212
  • Thank you received: 12
  • Karma: 4
Министър Танев повдигна въпроса за инкриминиране на тормоза над учителите.
По тази тема ме поканиха да взема участие по програма Хоризонт на БНР.
През 2007 г. участвах в кръгла маса за преодоляване на агресивното поведение на учениците, организирана от ГС ГЕРБ, където бях секретар в клубната секция „Образование” тогава. През есента на същата година ме освободиха от работа в ПГЕЕ и директоръ т Венелин Паунов ме препоръча на своя колега Владимир Милушев. В ПГХТТ преподавах на девет групи ученици от 13 до 21 ученици в група. В момчешката паралелка с класен ръководител г-жа Десислава Джамбова на днешна дата преди седем години Александър Багаров, Стоил Стоилов и Георги Шаламанов нарушиха закона и понесоха последиците – пробация и обезщетение заради хулиганство и лека телесна повреда от Георги. На делото беше призована Мина Ветренска, тогава педагогически съветник в ПГЕЕ. В доста училища педагогическият съветник помага на директора по назначаване и уволняване на учители. Има статута на вътрешна държавна сигурност. Владимир Милушев се яви сам като свидетел на обвиняемите.
Искам следните промени:
1/ Паралелките да са с 16-24 ученици.
2/ Групите ученици да са 50% от броя на учениците в паралелките, т.е. 8-12 ученици.
3/ Средното училище да няма повече от 900 ученици.
4/ Основното училище да няма повече от 400 ученици.
5/ Началното училище да няма повече от 200 ученици.
6/ В група в детска градина да няма повече от 14 деца.
7/ Да се осигури стандарт за материално-техническата база. Да има работеща аудио-визуална техника и мултимедия за чуждоезиковото обучение.
8/ Да има училищни предприятия, където да бъдат наети безработни чрез Агенцията по заетостта. 10% от глобите, които се налагат на родителите на учениците, да бъдат изработвани от самите ученици.
9/ Учителите да не определят входното равнище за университетите. ВУЗ-овете да изискват свидетелство за съдимост при записване на студентите.
10/Учителската работа да не бива третирана като временна и сезонна работа. Ваканциите на учениците да бъдат платен годишен отпуск за учителите.
11/ Да се променят нормативите за учителската работа. При стартовата ми заплата от 500 лева преподавам с годишен норматив 760 часа. Трябва да се установи общ норматив за учители от 600 часа. Възпитателите трябва да работят 6 присъствени часа и два за самоподготовка.
Конкретно за случая в ПГХТТ от 24 март 2008 г. бе взето решение по бързата съдебна процедура. След като бях освободена от гимназията, четири учебни години не бях назначавана в държавни училища. Психически тормоз е все още морална категория. Моралните категории не са стандартни за българското общество. Те имат локален характер и различни етични кодекси. Длъжностните характеристики на учителите достигат 10 страници. В доста училища се пише характеристика на ученика. Задълженията на ученика са изписани в ученическата книжка. Някои от тях се допълват в Правилника за вътрешния ред. Учениците нямат право да снимат видео и да разглеждат видео в час. От електронната поща на gonzocorna изпратиха видеоклип от случая в ПГХТТ до телевизията bTV с копие до мен.
Авторитетът на учителя може да се издигне по принципа на взаимното уважение. Не е редно да третират учителската работа като временна и сезонна и да се освобождават учителите за през лятото. Не с осигурените два дена допълнителен годишен отпуск от синдикатите да се изчерпва синдикалната защита.
За изпълнение на горепосочените промени предвиждам 400 000 000 лева.
Моля г-н Министър-председателят да вземе отношение!
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.044 seconds
Powered by Kunena Forum